Opleidingstraject theater/musical 9 t/m 13 jaar

De volgende stap!

Ben jij bezig met theater maar wil je nog meer? Dan is de opleidingsklas wat voor jou! Met een hechte groep werken we een jaar lang intensief samen. We verdiepen ons in acteertechnieken, stemgebruik en maakprocessen. Samengaan we experimenteren met de mogelijkheden van de rollen en de eindproductie. Zo ontdek je de opbouw van het theater en leer je invloed te hebben op het eindproduct. Op die manier wordt je echt mede-eigenaar van het geheel.

Als jeugdtheaterschool vinden we het belangrijk dat onze leerlingen ook in aanraking komen met het grote werkveld van de podiumkunst. Zo organiseren we voorstellingsbezoeken, praten we na met gezelschappen en nodigen we gastdocenten uit voor onze Atelierlessen. Hierdoor bieden we extra diepgang, training in een bijzondere vaardigheid maar ook een frisse blik.

Ben je geïnteresseerd? Doe dan Auditie!

Praktische informatie:

 • lessen in Stadsschouwburg Utrecht
 • lesjaar wordt voorafgegaan door een auditie
 • lessen op vrijdag 15:30-17:30
 • jaarcursus van 28 lessen
 • kosten jaarcursus € 549,-
 • eindvoorstelling in het theater

Opleidingstraject theater 14 t/m 21 jaar

Geef context aan talent!

Speciaal voor jong, gemotiveerd acteertalent in de regio Utrecht is er de opleidingsklas die zich richt op leerlingen die graag verdieping willen zien in podiumkunsteducatie. Dit kan zijn (als vooropleiding) om later een theateropleiding op HBO- of MBO-niveau te gaan volgen of bijvoorbeeld om in een professionele productie te willen spelen.

Ontwikkeling staat in deze lessen centraal. Talent is daarvoor een goede basis. Een springplank om naar uitdaging en nieuwe wegen te zoeken. Echter, om nieuwe wegen in te slaan is het ook goed om de bestaande wegen ook te ontdekken. Dat bedoelen wij met Context voor talent. Door te weten hoe jouw kwaliteiten vallen binnen het totale werkveld en welke stijlen en handvatten er bestaan kun je constructief verder komen. We willen niet dat je enkel binnen die ene productie straalt.
Kan jij niet wachten om je verder te ontwikkelen? Doe dan zeker auditie!

Praktische informatie:

 • lessen in Stadsschouwburg Utrecht
 • lesjaar wordt voorafgegaan door een auditie
 • jaarcursus van 28 lessen
 • lessen op vrijdag 17:30-19:30
 • kosten opleidingsklas € 549,-
 • spelen in een professionele jongerenproductie
opleidingstrajecten theater en musical Jeugdtheaterschool Utrecht

scenes uit een voorstelling van de opleidingsklas

Opleidingstraject 9 t/m 13 jaar

Opleidingstraject 14 t/m 21 jaar